Buďte designerem své vlastní sedačky!

08.11.2015

Modulární pohovky jsou univerzální a zároveň originálním řešením.  Mohou být přesně tak dlouhé a tak široké, jak potřebujete. Vejde se na ně tolik lidí, kolik chcete, a nikdy vám nezaberou víc místa, než si můžete dovolit. Kombinovat lze nejen rozměry, ale také barvy, materiály či vzory.

Modulární sedací nábytek dobývá svět a není se čemu divit. Výrobci často přicházejí se stále novými variacemi, nápady na posezení na míru.

Jednotlivé moduly různých rozměrů lze libovolně skládat vedle sebe a tvar, šířku či délku pohovky přizpůsobit vždy k aktuálním potřebám. Některé části lze také používat samostatně jako křeslo nebo chaise longue a v případě stěhování do většího prostoru k pohovce dokoupit nová křesla, ze stejné popřípadě jiné kolekce. Fantazii se meze nekladou.

Co můžeme kombinovat?

Při výběru nejprve řešte rozměry. Pohovka by kolem sebe měla mít dost prostoru, aby interiér nezahltila, a zároveň musí odpovídat četnosti návštěv a nároků na pohodlí. V případě, že znáte rozměry, které jsou pro vás ideální, rozmyslete si, zda také další doplňkové moduly, mezi které patří například puf nebo chaise longue. Pro nečekané návštěvy nebo při častější potřebě měnit polohy při sezení jde o nahraditelné a přitom často podceňované kousky nábytku. Kombinovat lze i několik hloubek sedacích dílů a výšku opěradel, takže i v případě, že každý z rodiny má jiné nároky na sezení, mohou být nakonec spokojeni všichni.

Firma Calia nabízí desítky barevných provedení a v případě modulárních systémů si tedy můžete poskládat pohovku zcela jedinečnou, kdy každý díl bude jiné barvy, popřípadě i rozličných vzorů.

Pokud nejste dost odvážní na pestrobarevné experimenty, můžete fádnost jednobarevné pohovky narušit výběrem modů ve stejné barvě, ale vždy v trochu jiném odstínu. Sytost barevného potahu lze stupňovat modul od modulu. Je také možné zvolit neutrální barvy a pouze jediný modul nahradit výrazně barevným. Výsledek nebude křiklavý, ale ani nudný.

 Jak poznáte kvalitní potah?

Samozřejmostí by měla být povrchová úprava zabraňující zašpinění. Z dlouhodobého hlediska je však mnohem podstatnější odolnost látky a tu lze poznat podle gramáže udávané v gramech na metr čtvereční. Nejčastější hodnoty jsou 360 až 1 200 gramů. Jednodušší pravidlo zní: Čím vyšší číslo, tím vyšší odolnost.


články

ikona

Jak vypadá židle, která je more than an office chair?

19.09.2017

Pokud má být vaše kancelář more than an office, tak něco obdobného by mělo platit i o vaší kancelářské židli.

ikona

Zařizujete kuchyňku a jídelnu pro zaměstnance? Víme, jak na to

01.09.2017

Nevíte-li si rady se zařízením firemní kuchyňky a jídelny, máme pro vás pár užitečných tipů.

ikona

Stylová recepce je vaší vizitkou.

28.08.2017

Úspěch každé firmy nespočívá pouze v precizní realizaci každé zakázky a profesionálním přístupu ke klientům.