Konferenční stolek má zdobit i sloužit

26.09.2016

Když promýšlíme své návrhy interiérů, při jeho schvalování, nebo při nákupu pohovky, vždy důkladně zvažujeme každý detail. Když však vybíráme konferenční stolek, někdy zapomínáme, že právě on je jejím nejdůležitějším doplňkem, který může celkový dojem interiéru podtrhnout, ale také zcela narušit. Vyberte si tu nejlepší variantu!

Konferenční stolek využíváme pro odkládání všeho, co chceme mít při ruce, když se usadíme na pohovku nebo v křesle. Nejčastěji jsou to nápoje, knihy, časopisy nebo třeba dálkové ovladače. Na stůl můžeme umístit také nějakou zajímavou dekoraci nebo pohoštění pro přátele. Ale stůl bychom měli vybírat nejen podle toho, kolik věcí potřebujeme odkláda.

Zvolte správnou výšku

Pro skutečné pohodlí je důležité výšku stolku přizpůsobit hloubce a sklonu sedáku pohovky nebo křesla. U nás v showroomu s nábytkem si můžete vyzkoušet, jaké je vstávat z nízké sedačky a klasické. Proto v případě měkkého sedacího nábytku s hlubokým sedem, na kterém sedíme v záklonu, by stolek měl být vysoký alespoň 45cm. Jako ideální výška z hlediska praktičnosti je vždy shodná s výškou sedáku, ale působí esteticky, proto pokud máme pohovku, na které sedíme vzpřímeně, můžeme zvolit i stolek mnohem nižší – jedním z trendů interiérového designu jsou stolky inspirované japonským stylem, jejichž výška je jen několik centimetrů nad podlahou.

Křehké sklo, nebo masivní dřevo?

Materiálů, ze kterých jsou konferenční stolky vyráběny, je mnoho a nejedno interiérové studio včetně nás nabízí i jejich kombinace. Také při volbě materiálů bychom neměli dát jen na první dojem. Nejčastějším materiálem je dřevo, mezi jehož hlavní výhody patří stabilita a dlouhá životnost. Je však náročnější na údržbu, ošetřovat bychom ho měli jen speciálními přípravky. Další variantou je laminát, který je oblíbený především pro rozmanitou škálu barev a odstínů, ze kterých lze vybírat. Ze stejného důvodu někteří volí plastové konferenční stolky, které mohou být navíc vzorované. Díky vysoké kvalitě a dostatečné pevnosti plastů jsou stolky stabilní a zároveň lehké, takže zcela mobilní. Také údržba je oproti dřevu nebo sklu velmi jednoduchá – stůl stačí otřít vlhkým hadříkem. Masová obliba skleněných konferenčních stolků s kovovou konstrukcí v posledních letech klesá, ale hlavně do minimalistických interiérů je stále jedna z nejlepších variant. K jejich výrobě se používá kvalitní kalené nebo bezpečností sklo. Skleněný stolek vyžaduje častější údržbu, protože na něm jsou vidět otisky prstů i prach. Výběr stolu tedy nezáleží jen na našem vkusu a na stylu, kterým je řešen interiérový design, pro který ho vybíráte, ale taky na našich potřebách, požadavcích, na funkci a ochotě respektovat náročnost údržby.

 

TIP!

 Sedněte si do křesla, přirozeně natáhněte ruku před sebe, jako byste chtěli něco položit a změřte vzdálenost od země. Přibližně taková by měla být výška konferenčního stolku.


články

ikona

Jak oživit restauraci, kavárnu či bar?

15.12.2017

Vlastníte restauraci, kavárnu či bar a chcete přilákat více hostů? Zvažujete úpravu interiéru, ale nevíte si rady?

ikona

Nespokojte se s tuctovostí. Zkuste kancelář na míru!

15.11.2017

Plánujete si zařídit novou kancelář? Nechcete se spokojit s tuctovým kancelářským nábytkem a fádním designem interiéru?

ikona

Toka hledá do svého týmu projektanta fit outu.

30.10.2017

Chceš-li využít tuto výzvu, pošli stručný ale výstižný životopis s důležitými údaji jako je vzdělání, případná praxe, znalosti jazyků, atd.