Ložnice – zóna klidu a soukromí

25.02.2015

Ložnice. Prostor, který je právem považován za místo maximálního soukromí, vrcholně střeženým bodem vaší intimní stránky, útočištěm pro relaxaci, doslova vaší zónou klidu a bezpečí.

Jen v bezpečné zóně se můžete bez starostí a plně oddat hlubokému a zdravému spánku, nebo jakékoliv jiné relaxaci.

Ložnice. Stále častěji slýcháme větu, že současná ložnice není jen místností, kde se spí. Toto omílané tvrzení v obytných prostorách snad nikdy neplatilo a v současnosti ani platit nemůže. Můžeme pravděpodobně najít nějaké šťastlivce, kteří ulehnou kdekoliv, jakkoliv a spí snad dříve, než zavřou oči. Třeba je jim jedno, kde a jak spí. Můžeme najít i osoby, které v bytech „pouze“ přespávají… vypadají ale šťastně a odpočatě? Co vy? Skutečně v posteli „jen“ spíte? Co pro vás znamená ložnice?

Komfort neznamená luxus

V průběhu života se vše postupně mění. A naše doba je dobou neustálých změn, rychlejších, než mnohdy stačíme vnímat. I ložnice dennodenně mění svou tvář, mění se současně s životním stylem obyvatel, s jejich nároky na samotné bydlení i na jejich osobní aktivity.

Ložnice. Zařídíte si ji jinak v malé garsonce, když teprve vkročíte do dospělého života, jinak bude vypadat vaše ložnice, pokud žijete v rodinném domě. A pokud žijete v rodinném domě, měli byste dát dostatečný prostor vaší ložnici, vaší zóně klidu a bezpečí.

Ložnice, propojená se šatnou a koupelnou. Tak by ložnice měla být optimálně řešená, pokud to prostor dovoluje. V nejklidnější části domu a se vším, co pro váš naprostý komfort potřebujete; blízkost koupelny a dostatečné úložné prostory, co nejméně narušující vaši privátní zónu.

Ale tím nejdůležitějším byla, je, a bude postel.

Tak jako u dětí nelze šetřit na botách, u postele to platí jakbysmet. Jistě, pokud jste mladí a zdraví, můžete si lehnout na gauč v obýváku nebo na matraci na zemi. Ale i to na vás zanechá stopy, které se mohou projevit v budoucnu. Dlouhodobý spánek na nevhodném lůžku vede často k různým zdravotním problémům, které se nemusí být zřetelné hned, ale časem se projeví. Proč to riskovat?

Podívejme se na postele blíže. Klasický rozměr postele pro jednoho je dnes 90×200 cm. Délka lůžka by ovšem měla být alespoň o 25 cm větší než výška jeho uživatele. Dnes už je běžné, že lůžko lze pořídit i v prodloužené délce. To se samozřejmě promítá do ceny (přibližně o 10 %), ale určitě je to vhodná investice do vašeho zdravého spánku. I šířka postele se mění, současným trendem lůžek pro jednu osobu je šířka 120 až 140 cm. „Dospělou“ postel můžeme pořídit již dětem školního věku. Pokud investujeme do kvalitní konstrukce a správného roštu, nemusíme na ní dlouhodobě nic měnit.

O správné velikosti lehací plochy už panuje vcelku obecné povědomí, co však mnoho lidí stále podceňuje, je správná výška. Hygienické minimum je 25 cm od podlahy, rozhodně ale doporučujeme zvolit vyšší lehací plochu.

Běžnou součástí dnešních postelí jsou odkládací plochy, nebo noční stolky z obou stran. V našem sortimentu najdete určitě ten správný kousek pro vás, nebo alespoň mnoho inspirace do budoucna.

Čím zvýšit Váš komfort?

Máme pro vás několik doporučení, jak zvýšit váš komfort a dopřát vám větší pohodlí a relaxaci.

  • Polohovací rošt a správně zvolená matrace je základ
  • Vyšší čelo postele – pro čtení, pro větší oporu polštáře a hlavy
  • Noční stolky. Nechte se jimi unést, hrajte si. Designové kousky, vtipně řešené a hlavně plně účelové, to vše dodá vaší ložnici lehkost
  • Bílá barva, ale s citem… Bílá barva do ložnice rozhodně patří. Tvoří neutrální základ pro větší zdůraznění vaší osobnosti, kterou však zjemňuje a zklidní, tak, jak to má v ložnici být. Oživuje dřevěné povrchy. Působí čistě, elegantně a nadčasově. Opticky zvětšuje místnost, tím i váš pocit soukromí.

články

ikona

Jak oživit restauraci, kavárnu či bar?

15.12.2017

Vlastníte restauraci, kavárnu či bar a chcete přilákat více hostů? Zvažujete úpravu interiéru, ale nevíte si rady?

ikona

Nespokojte se s tuctovostí. Zkuste kancelář na míru!

15.11.2017

Plánujete si zařídit novou kancelář? Nechcete se spokojit s tuctovým kancelářským nábytkem a fádním designem interiéru?

ikona

Toka hledá do svého týmu projektanta fit outu.

30.10.2017

Chceš-li využít tuto výzvu, pošli stručný ale výstižný životopis s důležitými údaji jako je vzdělání, případná praxe, znalosti jazyků, atd.