Zařizujete kuchyňku a jídelnu pro zaměstnance? Víme, jak na to

01.09.2017

V některých případech nemohou zaměstnanci docházet na oběd nebo svačinovou pauzu mimo firmu. Je proto nezbytné zařídit pro ně ve firemních prostorách kuchyňku a jídelnu. Vhodně zařízené prostředí pro odpočinek a stravování zaměstnanců se kladně odráží na jejich pracovní výkonnosti. Rovněž nelze opominout ani dopady na příjemnou atmosféru na pracovišti a dobré vztahy mezi kolegy. Kuchyňka a jídelna totiž neslouží pouze k přípravě a konzumaci pokrmů, ale jde také o místo setkávání zaměstnanců. Vyplatí se proto zařízení takto specifického odpočinkového prostoru nepodcenit. Nevíte-li si rady se zařízením firemní kuchyňky a jídelny, máme pro vás pár užitečných tipů.

Kam s kuchyňkou? Třeba přímo do jídelny

Doporučujeme kuchyňku umístit v prostoru sloužícímu jako jídelna. Jde o praktické řešení, které vaši zaměstnanci jistě ocení. Jídelna tak působí domáčtěji a útulněji. Navíc zaměstnanci nemusí pokrmy nikam daleko přenášet a vše potřebné mají při ruce.

Jak zařídit kuchyňský koutek ve firmě?

Kuchyňku vybavte nezbytnými spotřebiči jako jsou mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a lednice. Chcete-li šetřit místem a využít prostor co nejefektivněji, zvolte vestavné spotřebiče místo samostatně stojících. Nedílnou součástí vybavení kuchyňského koutku by měla být kompletní sada příborů, talíře, hrnečky a sklenice. Množství nádobí se odvíjí především od počtu zaměstnanců, ale je vhodné mít pár kousků navíc pro hosty. Dalšími nezbytnostmi jsou mycí prostředky na nádobí, odpadkový koš
a nástěnné hodiny. Jestliže chcete zkrátit čas nutný na přípravu kávy, pořiďte kávovar. Máte-li více zaměstnanců, zvažte i pořízení myčky nádobí.  

Ideální jídelna je prostorná a barevná

Jídelnu utváří stoly a pohodlné židle. Namísto jednoho dlouhého stolu je vhodnější rozestavět v místnosti několik menších stolků. Prostor by měl působit vzdušně, výmalbu i barvu nábytku volte v teplých a optimisticky působících tónech. Veselé barvy vytváří přátelskou atmosféru, napomáhají k relaxaci a mohou i zvyšovat kreativitu vašich zaměstnanců.


články

ikona

Konferenční místnost je klíčem k úspěšnému jednání

02.10.2017

Chcete-li si zajistit úspěšnou prezentaci na schůzce s obchodními partnery a klienty, je třeba vytvořit co nejlepší dojem.

ikona

Jak vypadá židle, která je more than an office chair?

19.09.2017

Pokud má být vaše kancelář more than an office, tak něco obdobného by mělo platit i o vaší kancelářské židli.

ikona

Zařizujete kuchyňku a jídelnu pro zaměstnance? Víme, jak na to

01.09.2017

Nevíte-li si rady se zařízením firemní kuchyňky a jídelny, máme pro vás pár užitečných tipů.