Život v dětském pokoji

08.04.2015

Blíží se jaro a někteří z vás s tímto ročním obdobím mají spojený nějaký restart. Nabíráme energii a máme chuť něco nového zažít. Něco nového udělat. S tímto souvisí i případné zařizování popř. přestavba dětského pokoje – na které se konečně po zařízení kuchyně, obýváků ap. konečně dostalo.

Ať již se obrátíte na odborníka na návrhy interiérů, interierové studio, nebo budete řešit svépomocí, máme pro vás několik rad a tipů, čím se řídit a neudělat zbytečnou chybu. Vždyť největší odměnou je pro nás vědomí, že zrovna to vaše dítko bude chtít trávit nejvíce času právě u sebe.

Každý si vzpomeňme na sebe a zapátrejte v paměti, jak jsme si svoje bydlení představovali a co všechno by tam nemělo chybět. Až se pustíte do zařizování dětského pokoje například předškoláka, bude nanejvýš potřebné, abyste se vrátili do dětských let a snažili se vnímat prostor, který chystáte pro svého potomka, v perspektivě malého človíčka.

Dejte si dobrý pozor, abyste se nenechali unést pouhým vzhledem nábytku, který vás zaujme. Snadno se vám totiž může stát, že se budete rozplývat nad roztomilým pokojíčkem pro princezny či nad postelí pro závodníka, a zcela opomenete praktičnost! Nezapomínejte, že pokud jsou věci překombinované, mohou se děti cítit ztraceně a zmateně.

Vytvořte prostředí, které jim bude ukazovat správnou cestu, v němž se budou cítit příjemně, a zároveň pro ně bude bezpečné. Děti jsou vnímaví tvorové, kteří potřebují stimulující prostředí rozvíjející jejich osobnost. Dětský pokoj by proto měl být místem plný přátelské a hravé atmosféry, která podněcuje dětskou kreativitu.  Naše video:

V dobře vybaveném pokoji nesmí chybět postel s kvalitní matrací, pracovní stůl s židlí odpovídající výšce dítěte, dostatek místa na ukládání oblečení a hraček. Důležitý je samozřejmě prostor vyhrazený pro hraní.

Dětský pokoj je totiž současně ložnicí, pracovnou i hernou.

Do dětského pokoje nepatří:

Kluzké, tvrdé a studené podlahové krytiny

Sklo v jakékoliv formě

Předměty a materiály, které zachycují snadno prach

Zdravotně závadné materiály

Ostré hrany

Televizor

Nezaslepené elektrické zásuvky

Nezabezpečená okna

Jedovaté a aromaticky kvetoucí rostliny


články

ikona

Jak oživit restauraci, kavárnu či bar?

15.12.2017

Vlastníte restauraci, kavárnu či bar a chcete přilákat více hostů? Zvažujete úpravu interiéru, ale nevíte si rady?

ikona

Nespokojte se s tuctovostí. Zkuste kancelář na míru!

15.11.2017

Plánujete si zařídit novou kancelář? Nechcete se spokojit s tuctovým kancelářským nábytkem a fádním designem interiéru?

ikona

Toka hledá do svého týmu projektanta fit outu.

30.10.2017

Chceš-li využít tuto výzvu, pošli stručný ale výstižný životopis s důležitými údaji jako je vzdělání, případná praxe, znalosti jazyků, atd.