Zrcadla, která potěší

24.04.2015

Zrcadla se stala nezbytným prvkem při zařizování moderního interiéru. Návrhy a realizace interiérů už velmi často počítají se zrcadly jako se stěžejními body samotného prostoru. Dávno již nejsou pouhým funkčním doplňkem, interiéry zdobí zrcadla atypických tvarů a odvážných barev.

Nově také v materiálech se můžete potěšit ladností kůže, která doplní vaši sofa popř. postel ve stejném designu. Nemusíte se už ničím vázat, nyní můžete mít kompletní interiéry na míru. Více inspirace zde

Dostaňte do tmavých koutů vašeho bytu světlo a z malého bytu vykouzlete prostorný interiér. Divy se zrcadly zvládne každý, nejenom designéři interiérů. Stačí využít optických klamů. Zrcadlo stačí zavěsit či jen opřít o zeď, správně natočit a tmavý kout získá v mžiku nový rozměr. Každé interierové studio vám potvrdí, že obzvláště velký úspěch má tzv. nafukovací efekt, který zajistí více vhodně umístěných zrcadel, např. v úzké chodbě. Nebojte se využít k ozdobě interiéru zrcadel, zvláště těch, které mají odvážně řešený rám, či jsou spíše dekorací než klasickým zrcadlem. Správně umístěná zrcadla mnohdy dokážou víc, než jakýkoliv luxusní nábytek.

Výběr podle místností

Nejnáročnější na výběr správného zrcadla je koupelna, kde je zrcadlo vystavováno největší zátěži v podobě teploty a vlhkosti. Pozor na zrcadlo s dřevěným rámem. Dřevěné rámy mohou po čase černat, kovové rámy korodovat. Designéři interiérů vám rádi poradí.

U zrcadla v předsíni je nejdůležitější, aby zobrazovalo vaši celou postavu. V ložnici záleží na vaší fantazii a hravosti, meze se nekladou zrcadlům na zdi, nebo zrcadlo v podobě solitéru.

Zrcadlení podle pravidel

Bytové interiéry pode pravidel feng-šuej už jsou dnes zcela běžné. Tato pravidla samozřejmě platí i pro zrcadla. Podle feng-šuej by zrcadlo mělo viset tak vysoko, abyste při pohledu do něj viděli prostor nad hlavou, který pomáhá rozvíjení myšlenek. Jestliže v zrcadle není vidět vaše hlava, čeká vás bolehlav. Zrcadla nikdy neumisťujte naproti sobě, vytratila by se drahocenná energie. Zrcadlo by nemělo odrážet ošklivá místa v domě, např. koš na odpadky, špinavé prádlo, elektrické dráty či zásuvky.


články

ikona

Jak vypadá židle, která je more than an office chair?

19.09.2017

Pokud má být vaše kancelář more than an office, tak něco obdobného by mělo platit i o vaší kancelářské židli.

ikona

Zařizujete kuchyňku a jídelnu pro zaměstnance? Víme, jak na to

01.09.2017

Nevíte-li si rady se zařízením firemní kuchyňky a jídelny, máme pro vás pár užitečných tipů.

ikona

Stylová recepce je vaší vizitkou.

28.08.2017

Úspěch každé firmy nespočívá pouze v precizní realizaci každé zakázky a profesionálním přístupu ke klientům.