Zrcadla, která potěší

24.04.2015

Zrcadla se stala nezbytným prvkem při zařizování moderního interiéru. Návrhy a realizace interiérů už velmi často počítají se zrcadly jako se stěžejními body samotného prostoru. Dávno již nejsou pouhým funkčním doplňkem, interiéry zdobí zrcadla atypických tvarů a odvážných barev.

Nově také v materiálech se můžete potěšit ladností kůže, která doplní vaši sofa popř. postel ve stejném designu. Nemusíte se už ničím vázat, nyní můžete mít kompletní interiéry na míru. Více inspirace zde

Dostaňte do tmavých koutů vašeho bytu světlo a z malého bytu vykouzlete prostorný interiér. Divy se zrcadly zvládne každý, nejenom designéři interiérů. Stačí využít optických klamů. Zrcadlo stačí zavěsit či jen opřít o zeď, správně natočit a tmavý kout získá v mžiku nový rozměr. Každé interierové studio vám potvrdí, že obzvláště velký úspěch má tzv. nafukovací efekt, který zajistí více vhodně umístěných zrcadel, např. v úzké chodbě. Nebojte se využít k ozdobě interiéru zrcadel, zvláště těch, které mají odvážně řešený rám, či jsou spíše dekorací než klasickým zrcadlem. Správně umístěná zrcadla mnohdy dokážou víc, než jakýkoliv luxusní nábytek.

Výběr podle místností

Nejnáročnější na výběr správného zrcadla je koupelna, kde je zrcadlo vystavováno největší zátěži v podobě teploty a vlhkosti. Pozor na zrcadlo s dřevěným rámem. Dřevěné rámy mohou po čase černat, kovové rámy korodovat. Designéři interiérů vám rádi poradí.

U zrcadla v předsíni je nejdůležitější, aby zobrazovalo vaši celou postavu. V ložnici záleží na vaší fantazii a hravosti, meze se nekladou zrcadlům na zdi, nebo zrcadlo v podobě solitéru.

Zrcadlení podle pravidel

Bytové interiéry pode pravidel feng-šuej už jsou dnes zcela běžné. Tato pravidla samozřejmě platí i pro zrcadla. Podle feng-šuej by zrcadlo mělo viset tak vysoko, abyste při pohledu do něj viděli prostor nad hlavou, který pomáhá rozvíjení myšlenek. Jestliže v zrcadle není vidět vaše hlava, čeká vás bolehlav. Zrcadla nikdy neumisťujte naproti sobě, vytratila by se drahocenná energie. Zrcadlo by nemělo odrážet ošklivá místa v domě, např. koš na odpadky, špinavé prádlo, elektrické dráty či zásuvky.


články

ikona

Nespokojte se s tuctovostí. Zkuste kancelář na míru!

15.11.2017

Plánujete si zařídit novou kancelář? Nechcete se spokojit s tuctovým kancelářským nábytkem a fádním designem interiéru?

ikona

Toka hledá do svého týmu projektanta fit outu.

30.10.2017

Chceš-li využít tuto výzvu, pošli stručný ale výstižný životopis s důležitými údaji jako je vzdělání, případná praxe, znalosti jazyků, atd.

ikona

Kancelářská řada CLASS1 – skvělá volba nejen pro IT kancelář

24.10.2017

Máte v oblibě jednoduchý design a přírodní materiály? Potřebujete kancelářský nábytek vhodný do různých typů kanceláře?