seating

Mnozí z nás mají sedavé zaměstnání. Čím více času prosedíte, tím větší význam má výběr správné židle. Z naší široké nabídky kvalitního sedacího nábytku si vybere každý.

Víte na čem sedíte?

Strnulost šíje, bolest krční páteře a oblasti beder, ztuhlost zádového svalstva. To jsou důsledky nesprávného držení těla a především nesprávného sezení. Pokud situaci včas neřešíme, tak si můžeme špatným sezením připodit celoživotní zdravotní následky.

Jak vybrat správné kancelářské křeslo?

Zvláštní pozornost výběru sedacího nábytku musíme věnovat v kancelářském prostředí. Celý den zpravidla prosedíte u PC. Zdravé a pohodlné sezení by pro vás mělo být stežejní prioritou.

Při výběru židle věnujte pozornost následujícím prvkům:

Výškově nastavitelný a přiměřeně široký sedák

Musí být pohodlný. Ideální sedák je zaoblený, anatomicky tvarovaný a ne příliš měkký. Nesmí vás tlačit do končetin. Samozřejmostí je výšková nastavitelnost. Sedací plochu křesla nastavíte tak, aby přesně odpovídalo Vaši výšce.

Stabilní a pevná základna křesla

Kolečka nesmí drhnout, zároveň musí křeslo udržet na místě.

Nastavitelné podpěrky paží

Kancelářské křeslo by mělo mít výškově nastavitelné podpěrky paží (nebo-li područky). Poskytují vám pohodlný opěr u umožňují zaujmout komfortní úhel rukou pro pohodlnou práci na psacím stole.

Anatomicky tvarované a výškově nastavitelné opěradlo

Opěradlo mimořádně ovlivňuje vaši páteř. Musí být dostatečně velké, aby poskytovalo oporu celé ploše zad. Anatomický tvar opěradla a nastavení jeho výšky by mělo odpovdat prohnutí zad člověka. Chcete-li vyšší komfort, vybírejte kancelářské křeslo s opěrkou hlavy.

Pamatujte: Kvalitní sezení záda vždy ocení

Kvalitní sezení v novém stylu

Máte vysoké požadavky na kvalitu své kancelářské židle? Hledáte prvotřídního experta na výrobu sedacího nábytku?

Posezení pro šéfa

CEO manažeři a další vedoucí pracovníci reprezentují svou firmu a jejich pracovní povinnosti jsou mimořádně náročné. Zaslouží si proto komfortní a luxusní sezení, které odpovídá jejich prestiži.

Z široké nabídky si vybere každý i sebenáročnější zákazník.

Židle pro operativní pozice

Vaši zaměstnanci potřebují kvalitní a pohodlnou kancelářskou židli. Správné sezení na precizně vyrobené židli má totiž pozitivní vlivy na pracovní výkon vašich zaměstnanců. Díky pohodlnému sezení se snáze koncentrují na svou práci.

Židle do sportovních hal, přednáškových sálů či kin.

Sezení pro účastníky hromadných akcí je specifické. Musí totiž splňovat požadavky nejen na pohodlné a zdravotně nezávadné sezení. Důležitou roli hraje rozmístění sedadel v prostoru tak, aby přítomní dobře viděli a slyšeli dění na pódiu, jevišti nebo třeba sportovním hřišti. Stejně zásadní roli hraje rozmístění sedadel v auditoriích škol. Studenti musí výklad vyučujícího dobře slyšet a potřebují i dobře vidět na tabuli.

Potřebujete tento druh sedadel? Obraťte se na nás! Podle vašich požadavků zpracujeme projekt na vybavení vašeho školského, sportovního či kulturního zařízení.

TOKA – váš profesionální poradce přes nábytek.

reference

ikona

Realizace smartcomp

Vytvořit originální interiér je vždycky velkou výzvou. V tomto přípradě je inspirace vesmírnou lodí zcela zjevná.

ikona

Výstavba mateřské školky

Výstavba nové mateřské školky s kapacitou 224 dětí v oblasti městské části Brno-Bystrc, Kamechy, trvala necelý rok.

ikona

netbox

Na počátku byl třesk v podobě projektu, po té začala realizace, která po připojení několika dodavatelů na vysokorychlostní okruh dostala podobu moderního designu.