10 tipů pro udržitelné pracovní prostředí 

1. VODA 

Naplňte si svou vlastní láhev a snažte se nepoužívat plastové kelímky na jedno použití. 

 

2. ROSTLINY 

Obklopte se rostlinami a květinami k zajištění kyslíku v pracovním prostředí a vylepšete tak vaši náladu i prostředí okolo vás.  

3. NAKLÁDÁNÍ S ODPADEM 

Třiďte odpad nejen v pracovním prostředí, ale také v běžném životě. Namísto používání plastových kelímků používejte recyklovaný papír. Buďte ekologičtí. 

4. SPOTŘEBA ENERGIE 

Pokud vaše kancelář nemá detektory pohybu, rozsviťte světla jen v případu potřeby a zhasínejte je, když nejsou potřeba, abyste snížili spotřeby energie. To samé platí pro elektronická zařízení, která by se měla vypínat, když odcházíte z práce. 

5. PAPÍR 

Vyhněte se zbytečnému tisku a používejte recyklovaný papír, kdykoli budete moci. Například můžete použít druhou stranu špatně vytištěného papíru. 

6. JÍDLO 

Během vaší pauzy na oběd byste měli chodit na jídlo mimo vaši kancelář, abyste si odpočinuli a mohli strávit čas se svými kolegy. Zdravá strava je ta nejlepší volba.  

7. TEPLOTA 

Nepoužívejte zbytečně klimatizaci v létě a ani přebytečně topení v zimě. Dostaňte do místnosti vzduch otevřením oken. 

8. PŘASTÁVKA NA KAFE 

Dělejte si krátké přestávky, při kterých si protáhnete nohy a naberete trochu energie kávou či nějakým ovocem. Díky tomu budete více koncentrovaní. 

 

9. DOPRAVA 

Pokud to je možné, používejte ekologická vozidla nebo jezděte společně s kolegy jedním autem.  

10. ÚSMĚV 

Náš poslední tip je se usmívat. S tímto přístupem budete inspirovat vaše kolegy a zákazníky a uděláte na ně dobrý dojem. Budete se tak cítit lépe vy, i lidé okolo vás.