Jak oživit restauraci, kavárnu či bar?

Úspěch závisí na prvním dojmu

Se vzrůstající náročností klientely stoupají nároky na provozovatele gastro podniků. K úspěchu nestačí jen skvěle sestavený jídelní a nápojový lístek, kvalita použitých surovin či úroveň obsluhy. Prosperitu ovlivňuje i celková koncepce podniku a jeho designové řešení interiéru. Nepodceňte význam těchto faktorů. Díky nim totiž zaujmete příchozí skrze interiér a vzbudíte v nich skvělý první dojem. Host nejprve vidí prostředí podniku a rozhoduje se, zda zůstat či odejít. Až po usednutí na židli či barovou stoličku začne hodnotit vaše menu. 

Koncepce gastro podniku

Nejprve si ujasněte, jaký segment zákazníků chcete oslovit. Čím jsou vaši hosté jedineční? Co vyžadují? Jaké prostředí jim nejvíce vyhovuje? Jedná se převážně o seniory, osoby v produktivním věku, rodiny s dětmi či mládež? Oslovujete svou nabídkou více ženy, muže nebo je to genderově vyrovnané? Při vytváření koncepce zohledněte i specika daného prostoru. Jde o sklep nebo půdu, historickou budovu či novostavbu,...? Položte si podobné otázky otázky a na základě odpovědí získáte představu o ideální koncepci svého gastro podniku. Zjištěné informace následně využijete při designovém řešení interiéru. Rovněž se můžete inspirovat současnými trendy i zapojit vlastní kreativitu. Hlavní je, aby se vaše restaurace či jiný gastro podnik nějak odlišovala od konkurence. Velmi oblíbené jsou třeba podniky s originálním stylem. Restaurace může být třeba v retro stylu, kavárnu lze odít do vintage hávu a baru vdechnout nádech moderny.  

Designové řešení interiéru

Zatímco koncepce udává směr vašeho snažení a celkovou podobu podniku, při designovém řešení interiéru se nezabýváme jen celkem, ale  řešíme i jednotlivé detaily. Hledáme způsob, jak zakomponovat celkový styl do jídelní části pro hosty, jaký design zvolit na toaletách apod. Vždy se vyplatí využít služeb profesionála. Zkušený designér vám vytvoří takový interiér baru, restaurace či kavárny, který na první pohled vaše hosty nadchne. V tomto směru vám ochotně pomohou i designéři firmy TOKA, kteří mají zkušenost s tvorbou nejrůznějších druhů interiéru.