Jak vypadá židle, která je more than an office chair?

Jde o stěžejní kus nábytku, bez něhož se neobejdete a u něhož záleží na řadě faktorů. Kvalitní sedací nábytek musí být pohodlný, zdravotně nezávadný, musí vyhovovat vašemu vkusu a zapadat do celkového stylu vaší kanceláře. Nevíte, jak poznat židli, která je more than an office chair? To vám prozradíme v článku.  

Novým kancelářským židlím vládne lehkost a nápaditý design

Trendem dřívějších let byly masivní otočné židle a křesla s řadou funkcí a konzervativním vzezřením, které působily těžkopádně, chladně a odtažitě. V současnosti jsou naopak v módě lehké židle s jednoduchým nápaditým designem. Zpravidla jde o kombinaci otočné a konferenční židle v jednom. Příčinu designových i konstrukčních změn lze hledat mimo jiné v rozvoji výpočetní techniky. Hojné používání notebooků a tabletů vede k rozmachu minimalismu kancelářského designu. Masivní nábytek už není nutností, jelikož doba těžkých počítačů a monitorů je dávno pryč.

Ergonomie není všechno, záleží i na designu

Důraz je kladen jak na pohodlné sezení a ergonomii, tak na designu. Nadbytek ozdobných prvků se moc nenosí, místo nich se těší oblibě barevnost, prostý styl mladistvého vzezření. Jedním z předních návrhářů sedacího nábytku je třeba Fiorenzo Dorigo spolupracujícího se značkou Clue. Na první pohled vás jeho sedací nábytek zaujme prostým konstrukčním řešením. Pro jeho tvorbu je charakteristické využití geniálně jednoduchých nápadů a čistých linií. Kromě barevných židlí vytváří také zajímavé designové návrhy v černém a bílém provedení. Sedací nábytek v tomto stylu zútulní vaši kancelář a prostoru dodá uvolněný ráz. Snáze se vám pak bude nejen pracovat, ale i vést obchodní jednání apod.