Konferenční místnost je klíčem k úspěšnému jednání

Chcete-li si zajistit úspěšnou prezentaci na schůzce s obchodními partnery a klienty, je třeba vytvořit co nejlepší dojem. Toho docílíte nejen pečlivou přípravou na jednání, ale také vhodně zařízenou konferenční místností.

Nejste si jisti, jak ji nejlépe vybavit? Připravili jsme pro vás několik tipů pro inspiraci.

Nepodceňte význam barev

Zásadní vliv na celkový dojem z místnosti má jejich výmalba. Vyhněte se příliš výrazným barvám jako je červená, protože působí agresivně. Nedoporučují se ani tmavé barvy, jelikož mohou vyvolávat stísňující  pocity a působí pochmurně. Avšak chcete-li opticky zmenšit prostor, jsou tmavší odstíny to pravé. Jen je třeba jejich použití nepřehnat. Zpravidla bývá ideální výmalba spíše ve světlých tónech. Na některou stěnu lze použít kupříkladu jemný odstín žluté a pro ostatní stěny neutrální bílou. Nábytek a další zařízení volte tak, aby barevně ladilo s místností. Interiér bude působit harmonicky a celistvě.

Zajistěte dobrou akustiku a dostatečné osvětlení

Pro kvalitní prezentaci a jednání potřebujete konferenční místnost s dobrými akustickými vlastnostmi a dostatečným osvětlením. Každý prostor nebývá v tomto směru ideální, ale lze jej drobnými úpravami přizpůsobit vašim potřebám. Akustiku lze vylepšit pomocí koberce s akustickou podložkou. Rušivé zvuky eliminujete i díky závěsům nebo třeba textilnímu potahu sedacího nábytku. Dostatek světla v místnosti zajistí světlá výmalba a stropní svítidla s nastavitelnou intenzitou. Avšak pouze s nimi si nevystačíte. Projekční plocha, tabule apod. totiž vyžadují nasvícení samostatným svítidlem. 

Místnost vybavte účelně a pohodlně

Nezbytné je také zajistit dostatečný komfort všem uživatelům konferenční místnosti. To je spojeno s výběrem účelného nábytku. Židle mají být lehké, pohodlné a ergonomické. Stůl nemusí být jeden velký, ale místo něj lze použít několik menších stolků. Ty lze podle potřeby poskládat do různých tvarů. Velmi výhodný je v tomto směru modulový nábytek.