Mezinárodní veletrh ORGATEC - TOKA byla u toho

Jelikož jde o akci zaměřenou na kancelářské interiéry a nábytek, TOKA tam samozřejmě nemohla chybět. Vyslala proto několik svých zástupců na shlédnutí výstavy, mezi nimi byl i zakladatel firmy pan Tomáš Kratochvíl.

Tradice veletrhu stará přes 60 let

ORGATEC patří k prestižním výstavám kancelářského nábytku i designu a trendů v koncepci pracovního prostředí. Jde o jeden z největších evropských veletrhů s tímto zaměřením. Svým významem je někdy srovnáván s milánským veletrhem Salone Internazionale del Mobile, který se zaměřuje na nábytkářský průmysl a interiérové vybavení.

ORGATEC se honosí mnohaletou tradicí. Jeho historie sahá až do roku 1953, kdy se konal poprvé. Veletrh tedy existuje už úctyhodných 63 let. Rok od roku nabývá na významu a účastní se jej více návštěvníků. Další ročník veletrhu je naplánován na 23. – 27. října 2018.  

ORGATEC 2016

Veletrhu se zúčastnilo více než 58 000 návštěvníků ze 118 zemí světa. 671 vystavovatelů ze 40 zemí světa mělo k dispozici výstavní plochu o rozměrech cca 130 000 m².

Téma letošního ročníku bylo creativity works – new visions of work. Mezi zajímavé ukázky patřila třeba speciální prezentace interiérových inovací či chytrého co-workingového prostoru). Součástí programu veletrhu byla nejen výstava kancelářského nábytku a designu pracovního prostoru, ale rovněž podnětné přednášky (např. o budovách budoucnosti, biophilic designu nebo o kancelářské akustice).

Veletrh jsme shledali velmi zajímavý, jelikož se snažíme vytvářet pracovní prostor, který je víc
než jen kancelář. Inovativní pojetí pracovního prostoru je nám blízké. Intenzivně sledujeme nové trendy v oblasti kancelářského designu. Zároveň se zajímáme o aktuální poznatky týkající se potřeb
a nároků lidí na pracovní prostředí. Nabyté informace a dojmy využíváme pro zkvalitňování našich služeb a zvýšení vaší zákaznické spokojenosti. ORGATEC 2016 nám byl v tomto směru přínosnou inspirací.