Stylová recepce je vaší vizitkou

Velký význam obvykle mají i takové drobnosti jako kancelářský design či pohodlný sedací nábytek. Nejzásadnější roli v tomto směru sehrává moderně vybavená stylová recepce. Jde o vizitku vaší společnosti. Vždyť je to první místo ve firmě, které vaši klienti a obchodní partneři spatří.
Jaký dojem na návštěvníky udělá, může ovlivnit i uzavření obchodu a průběh různých jednání. Nevíte, jak nejlépe recepci vybavit? Připravili jsme pro vás pár užitečných tipů.

Jaká recepce je ta pravá?

Pro umístění recepce se využívá vstupní prostor, který je v některých případech vhodné rozdělit na část s turniketem určenou zaměstnancům a reprezentativní část s milou obsluhou pro vaše obchodní partnery a klientelu. Toto řešení lze doporučit zvláště ve výrobních firmách. Zabýváte-li se např. administrativní činností, postačí vám zařídit jednolitý vstupní prostor přístupný veřejnosti.

Základem recepce je recepční pult

Dominantním prvkem každé vstupní haly je vhodný recepční pult. Měl by plnit jak funkci estetickou, tak i praktickou. Jednoznačně musí upoutat pozornost každého návštěvníka na první pohled. Jestliže se vaše firma nezabývá některým uměleckým odvětvím, volte spíše umírněný design. V opačném případě si naopak můžete dovolit extravagantnější styl. Recepční pult by však měl vždy barevně a designově zapadat do celkového stylu vstupního prostoru. Velmi zajímavě vypadá např. recepční pult s podsvícením či prosvícením, který se hodí zvláště do velkých vstupních hal. V menším prostoru se zase skvěle vyjímá recepční stolek ozdobený např. vaším firemním logem, který nezabírá tolik místa.

Nepodceňte důležitost sedacího nábytku

Jelikož v recepci návštěvy tráví nějaký čas čekáním, je velmi důležitý výběr jim určeného sedacího nábytku. Musí jít o pohodlné kousky příjemného vzhledu, na které se člověk rád posadí. Zpravidla je lépe zvolit pro tento účel kancelářskou pohovku a křesla nežli lavici a židle. Ty bývají vhodnější spíše do čekáren lékařů.