Zařizujete kuchyňku a jídelnu pro zaměstnance? Víme, jak na to

V některých případech nemohou zaměstnanci docházet na oběd nebo svačinovou pauzu mimo firmu. Je proto nezbytné zařídit pro ně ve firemních prostorách kuchyňku a jídelnu. Vhodně zařízené prostředí pro odpočinek a stravování zaměstnanců se kladně odráží na jejich pracovní výkonnosti. Rovněž nelze opominout ani dopady na příjemnou atmosféru na pracovišti a dobré vztahy mezi kolegy. Kuchyňka a jídelna totiž neslouží pouze k přípravě a konzumaci pokrmů, ale jde také o místo setkávání zaměstnanců. Vyplatí se proto zařízení takto specifického odpočinkového prostoru nepodcenit. Nevíte-li si rady se zařízením firemní kuchyňky a jídelny, máme pro vás pár užitečných tipů.

Kam s kuchyňkou? Třeba přímo do jídelny

Doporučujeme kuchyňku umístit v prostoru sloužícímu jako jídelna. Jde o praktické řešení, které vaši zaměstnanci jistě ocení. Jídelna tak působí domáčtěji a útulněji. Navíc zaměstnanci nemusí pokrmy nikam daleko přenášet a vše potřebné mají při ruce.

Jak zařídit kuchyňský koutek ve firmě?

Kuchyňku vybavte nezbytnými spotřebiči jako jsou mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a lednice. Chcete-li šetřit místem a využít prostor co nejefektivněji, zvolte vestavné spotřebiče místo samostatně stojících. Nedílnou součástí vybavení kuchyňského koutku by měla být kompletní sada příborů, talíře, hrnečky a sklenice. Množství nádobí se odvíjí především od počtu zaměstnanců, ale je vhodné mít pár kousků navíc pro hosty. Dalšími nezbytnostmi jsou mycí prostředky na nádobí, odpadkový koš
a nástěnné hodiny. Jestliže chcete zkrátit čas nutný na přípravu kávy, pořiďte kávovar. Máte-li více zaměstnanců, zvažte i pořízení myčky nádobí.  

Ideální jídelna je prostorná a barevná

Jídelnu utváří stoly a pohodlné židle. Namísto jednoho dlouhého stolu je vhodnější rozestavět v místnosti několik menších stolků. Prostor by měl působit vzdušně, výmalbu i barvu nábytku volte v teplých a optimisticky působících tónech. Veselé barvy vytváří přátelskou atmosféru, napomáhají k relaxaci a mohou i zvyšovat kreativitu vašich zaměstnanců.