Židle Moon získala ocenění Red Dot Award 2023

Pokračovat

V posledním ročníku této slavné soutěže získala společnost Quadrifoglio Group, jejíž jsme výhradním zástupcem na českém trhu, významné ocenění Best of the Best Red Dot Award v kategorii Produktový design za židli „Moon“, která vznikla ve spolupráci s italskou designérkou Serenou Papait.

Red Dot Design Award je jedna z nejprestižnějších a nejznámějších soutěží v oblasti průmyslového designu. Vyzdvihuje projekty, které nejlépe splňují kritéria vysoké estetické kvality, funkčnosti a inovace. Letošní početné nominace, které pocházely ze 60 zemí, zkoumala a hodnotila porota složená ze 43 nezávislých a mezinárodně uznávaných odborníků.

Židle Moon zaujala komisi tím, jak experimentuje s principy skandinávského funkčního a ergonomického designu a spojuje je do výrazného dekorativního prvku s propracovanými a revolučními liniemi. Zvláštní tvar židle, připomínající symbol nekonečna, je navržen pro větší pohodlí tím, že podporuje rozložení hmotnosti bez zatěžování páteře a upřednostňuje tak správné a přirozené držení těla. Její konstrukce také vyvolává houpavý pohyb, díky němuž je mimořádně pohodlná.

Získání ceny Red Dot Award 2023 Best of the Best v kategorii Produktový design utvrzuje společnost Quadrifoglio pokračovat ve výzkumu, inovacích a kreativitě Made-in-Italy a její poslání nabízet výrobky s vysokým estetickým dojmem, které jsou funkční, pohodlné a dokáží zlepšit kvalitu každodenního života.

Po slavnostním předání cen, 19. června v Aalto Theatre v německém Essenu, bude židle Moon zapsána do ročenky Red Dot Design 2023/2024.

Další novinky